İl Sağlık Müdürlüğümüz Tarafından Yeterli Ve Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulu 23. Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi.
20 Temmuz 2023

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından Türkiye Obezite ile Mücadele ve Kontrol Programı kapsamında ilimizde obezite ile mücadele faaliyetlerini etkin bir şekilde yürütmek ve takip etmek üzere “Yeterli Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurul" toplantısı düzenlendi.

Müdürlüğümüz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Ali ATAR başkanlığında düzenlenen toplantıya; Belediye Başkanlığı, Fırat Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililer katıldı.

Elazığ Yeterli, Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulunun 23’ncisi olarak gerçekleştirilen toplantıda, obezite ile mücadelenin kararlılıkla devam edilmesi, mevcut çalışmaların değerlendirilmesi ve ileriye dönük eylem planı ele alınırken, kurul üyeleri tarafından gündeme alınan konular ve öneriler üzerinde de karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunuldu.

  • 1.jpg
  • 2.jpg