Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü’nden 3’ncü Sigara Bırakma Polikliniği
16 Ağustos 2023

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Şehit Murat Harmanşa Sağlıklı Hayat Merkezi’ nde düzenlenen Sigara Bırakma Polikliniği hizmete girdi.

İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi ve Şehit Mehmet Aygün Sağlıklı Hayat Merkezi’nden sonra 3’ncü sigara bırakma polikliniğini hizmete aldıklarını belirten İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT yaptığı açıklamada “ Tüm Dünya da olduğu gibi ülkemizde de “bağımlılık” en önemli toplumsal sorunların başında gelmektedir. Dolayısıyla bu sorunla mücadele vatandaşlarımızla el ele topyekün bir çalışma gerektirmektedir. İlimizde de İl Sağlık Müdürlüğü olarak bağımlılıkla mücadele kapsamında toplumun bilinçlendirilmesinin yanı sıra gerek danışmanlık, gerekse tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri için yoğun bir çalışma yürütmekteyiz. Bu kapsamda sigara bağımlılığıyla mücadele için var olan Sigara Bırakma Polikliniklerimize ilave olarak 3’ncü Sigara Bırakma Polikliniğimizi de eski Eğitim ve Araştırma Hastanesi yerleşkesinde bulunan Şehit Murat Harmanşa Sağlıklı Hayat Merkezi’nde düzenleyerek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” dedi.

 Bağımlı ya da özgür olmanın elimizde ve irademize bağlı olduğunu belirten Prof. Dr. POLAT “ Diğer Sigara Bırakma Polikliniklerimizde olduğu gibi burada da bir Aile Hekimliği uzmanımız görev yapacak ve halkımıza bağımlılıkla mücadele de hem önleyici, hem de bağımlı ve bağımlı yakınlarına yönelik psikososyal danışmanlık hizmetleri verecektir.  Bağımlılıkla mücadele kapsamında destek almak isteyen herkesin aktif olarak faaliyet göstermekte olan Sağlıklı Hayat Merkezlerimize bizzat giderek veya telefonla irtibata geçerek yararlanmaları mümkündür” şeklinde ifade etti.

YAZILI BASIN  :
https://www.elazighakimiyethaber.com/elazig-il-saglik-mudurlugu-nden-3-ncu-sigara-birakma-poliklinigi/89754/
https://beyazgazete.com/haber/2023/8/16/elazig-da-sigara-birakma-poliklinigi-hizmete-girdi-6864995.html
https://www.iha.com.tr/elazig-haberleri/elazigda-sigara-birakma-poliklinigi-hizmete-girdi-28669119

  • 4.jpg
  • 3.jpg
  • 2.jpg