İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT, Mobil Sağlık Ekiplerimizle En Ücra Köylere Sağlık Hizmeti Götürüyoruz
30 Kasım 2023

Elazığ İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT, 24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ merkezli meydana gelen deprem ve hemen akabinde tüm dünyayı etkisi altına alana pandemi ile mücadeleye rağmen köylere yönelik Mobil Sağlık Taraması hizmetlerinin devam ettiğini söyledi.

Mobil Sağlık Ekipleri ile hastaların ayağına gittiklerini belirten Prof. Dr. Cahit POLAT” 2 araç, 1 doktor ve 5 sağlık personelinde oluşan ekiplerimizle en ücra köylerimize sağlık hizmeti götürüyoruz. Yaşanan depremler ve pandemi sürecinde bile kırsaldaki tüm hastalarımızın taleplerine cevap verdik ve müdahalede bulunduk. Talep ve ihbarların dışında rutin sağlık taramalarımız devam etmektedir. Eylül ayı itibarı ile Müdürlüğümüz, Merkez Toplum Sağlığı Merkezi organizasyonunda 135 köye yönelik sağlık taraması tamamlanmıştır. Mobil ekiplerimiz şimdiye kadar yaklaşık 6500 km yol kat ederek,  6661 vatandaşımıza ihtiyaçlarına göre kişisel danışmanlık, yatalak veya tedavisi devam eden 1812 hastaya tansiyon ölçümü, 148 kan şekeri ölçümü, 663 pansuman ve 671 hasta vatandaşımıza da yerinde enjeksiyon hizmeti verilmiştir. Halk arasında gezici ekip olarak bilinen arkadaşlarımızla muayene, aşılama, gebe, bebek ve çocuk takibi, 15-49 yaş kadın takibi, ve aile planlaması gibi hizmetler veriyoruz. Amacımız devletimizin verdiği imkanlarla vatandaşlarımıza yerinde sağlık hizmeti vermek ve elimizden geldiğince tedavilerini yerinde sağlamaktır” dedi.

Tütün, alkol, madde bağımlılığı, obezite ve kanser taraması konularında kırsaldaki vatandaşlara eğitim verdiklerini belirten İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit POLAT ” 212 kadın vatandaşımızı taşımalı olarak merkeze getirerek, Sağlıklı Hayat Merkezlerimiz bünyesinde bulunan KETEM (Kanser Erken Teşhis Merkezi) tarafından taramaları yapılarak, tekrar ekiplerimiz tarafından mobil araçlarla köylerine ulaşımları sağlanmıştır.  Şimdiye kadar merkeze köylerimizde yaklaşık 11 bin kadın vatandaşımıza çeşitli sağlık konularında aktif toplu eğitimler verilmiştir. Girmiş bulunduğumuz kış şartları dikkate alınarak 112 acil sağlık hizmetleri alanında da her türlü tedbiri alarak, başta kar paletli olmak üzere tüm hazırlığımızı yapmış bulunmaktayız” şeklinde ifade etti.
YAZILI BASIN        :
https://www.elazighaberajansi.com/saglik-muduru-polat-en-ucra-koylerimize-saglik-hizmeti-goturuyoruz/10822/
https://www.iha.com.tr/elazig-haberleri/il-saglik-muduru-polat-en-ucra-koylerimize-saglik-hizmeti-goturuyoruz-44949877
https://beyazgazete.com/haber/2023/11/28/il-saglik-muduru-polat-en-ucra-koylerimize-saglik-hizmeti-goturuyoruz-6943073.html
GÖRSEL BASIN    :

  • WhatsApp Image 2022-06-28 at 14.21.46.jpeg
  • WhatsApp Image 2022-06-28 at 14.21.41.jpeg
  • Ekran Alıntısı-3.JPG
  • Ekran Alıntısı-2.JPG
  • Ekran Alıntısı-1.JPG
  • 1.JPG