İl Sağlık Müdürlüğümüz Tarafından UMKE Temel Eğitimi ve Tatbikatı Düzenlendi
24 Mayıs 2024

Sağlık Müdürlüğümüz, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) tarafından afetlere müdahale kapasitelerinin artırılması, bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine yönelik UMKE Temel Eğitimi ve Tatbikatı düzenlendi.

20-24 Mayıs 2024 tarihleri arasında düzenlenen eğitim sırasından deprem, sel, heyelan, çoklu trafik kazası, dağcılık ve afet hallerinde telsiz haberleşmesi, arazide mahsur kalma ve yaşamı sürdürme konularında eğitim verildi. 3 gün teorik ve 2 gün saha tatbikatı olarak gerçekleştirilen eğitime, Sağlık Müdürlüğümüze bağlı hastane ve çeşitli sağlık tesislerinden görev yapan toplam 24 sağlık personeli ve 7 eğitmen katıldı.

Beraberinde bulunan hizmet başkanlarımız ve ilgili birim idarecilerimiz ile birlikte Sağlık Afet Koordinasyon Merkezi’ ni ziyaret eden İl Sağlık Müdürü V. Uzm Dr. Ramazan GÜRGÖZE, eğitimin son gününde trafik kazası, göçük senaryoları eşliğinde uygulamaya konulan  UMKE temel eğitimi tatbikatını yerinde izledi.

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 2024 Yılı UMKE Faaliyet Planı çerçevesinde Gerçekleştirilen eğitim ve düzenlenen tatbikatın sonunda katılımcılara teşekkür eden İl Sağlık Müdürü V. Uzm Dr. Ramazan GÜRGÖZE, beraberinde bulunan hizmet başkanlarımız ve idarecilerimiz ile birlikte programı başarı ile tamamlayan personele “Katılım Belgesi” verdi.

  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1