İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından 31 Mayıs Günü Dünya Tütünsüz Günü Etkinliği Düzenlendi
01 Haziran 2024

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından “31 Mayıs Günü Dünya Tütünsüz Günü” ne dikkat çekmek, tütün ürünü kullananları bırakmaları yönünde bilinç kazandırmak, sağlıklı yaşam davranışlarını geliştirmek ve farkındalık oluşturmak üzere etkinlik düzenlendi.

31 Mayıs 2024 Cuma günü düzenlenen etkinlik kapsamında Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı  tarafından ilimizde vatandaşların yoğun kullandığı bir AVM’nin girişinde stant çalışması yapıldı.

Standımızı ziyaret eden vatandaşlara dağıtılan el broşürleri eşliğinde  tütün ve tütün ürünlerinin kullanımının insan sağlığına ve çevreye verdiği zararlar konusunda yapılan bilgilendirmenin yanı sıra sigara bırakma polikliniklerimizin tanıtımı  ve CO ölçümleri yapıldı.

Bilindiği üzere Dünya Sağlık Örgütü tarafından 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü, 1987 yılında, yılda ortalama 8 milyon kişinin hayatını kaybettiği "Tütün Salgını"na karşı farkındalığı artırma ve tütün dumanının sağlığa zararlarını topluma anlatıp harekete geçmeyi sağlama hedefiyle tanımlanmıştır.

  • 5
  • 4
  • 3
  • 2