overlay

Yeni Ambulanslarımız Elazığ’ın Hizmetine Sunuldu

Sağlık Bakanlığı, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından İl Sağlık Müdürlüğümüz emrine tahsis edilen 2 adet Ambulans, Müdürlüğümüz de düzenlenen bir törenle hizmete sunuldu.

Acil Sağlık Hizmetlerinde gelişen son teknolojiye uyumlu ve 4x4 özellikli tam donanımlı Ambulanslar için Müdürlüğümüz Simülasyon Merkezi’nde düzenlenen törene, İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT, Sağlık Hizmetleri Başkanımız Uzm. Dr. Ramazan GÜRGÖZE, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcımız Dr. Cihan TEKİN, İl Ambulans Servisi Başhekimimiz Dr. Gökhan KIRAÇ ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri çalışanlarımız katıldı.

Müdürlüğümüze bağlı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında hizmete sunulan yeni Ambulanslar hakkında bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT yaptığı açıklama da “ Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize gönderilen yeni 4x4 nitelikli ambulanslarımız, İl Ambulans Servisi Başhekimliği’ ne teslim edilmiştir.   Acil sağlık Hizmetleri oldukça önem arz eden sağlık hizmetlerimizdendir. İlimize tahsis edilen araçlarımızla ekiplerimiz daha da güçleneceklerdir.  Acil tıbbi müdahale insanın hayatını kurtarmakta ve dolayısıyla sağlık hizmetinin kalitesini artırmakta en önemli etkenlerden bir tanesidir. Yeni Ambulanslarımızın hizmete sunulmasıyla, filomuzdaki Ambulans sayısı 53’e ulaşmıştır. Elazığ’da Müdürlüğümüze bağlı 32 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile halkımıza hizmet sunmanın sevinci içerisindeyiz. Ambulansların ilimize kazandırılmasında başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere 112 Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ambulanslarımızın Elazığ’a hayırlı olmasını ve kazasız bir şekilde halkımıza uzun yıllar hizmet vermelerini dilerim” dedi.

GÖRSEL BASIN :

YAZILI BASIN     :
http://www.milliyet.com.tr/elazig-da-ambulans-sayisi-53-e-cikti-elazig-yerelhaber-2711591/
http://www.mynet.com/haber/guncel/elazigda-ambulans-sayisi-53-e-cikti-3983044-1
http://www.karar.com/elazig/elazigda-ambulans-sayisi-53-e-cikti-810267
http://www.haberturk.com/yerel-haberler/59899453-elazigda-ambulans-sayisi-53-e-cikti
https://www.samsungazetesi.com/elazig/elazigda-ambulans-sayisi-53-e-cikti-h1010989.html

  • IMG_5021.JPG
  • IMG_5006.JPG
  • IMG_5015.JPG
  • IMG_5003.JPG