overlay

Sağlık Müdürlüğümüz Tarafından 7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası Etkinliği Düzenlendi

İl Sağlık Müdürlüğümüzce  “7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası”  kapsamında sağlıklı yaşama dikkat çekmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak üzere bir etkinlik düzenlendi.

12.04.2018 Perşembe günü ilimiz Öğretmenevi önünde stant çalışması şeklinde düzenlenen etkinliğe İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT başta olmak üzere Hizmet Başkanlarımız, Başkan Yardımcılarımız, idarecilerimiz, birim çalışanlarımız ve vatandaşlar katıldı.

Müdürlüğümüze bağlı 112 Acil Sağlık Hizmetleri, Evde Sağlık Hizmetleri, Kronik Durumlar, Kanser, Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat, Ruh Sağlığı, Tütün ve Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele, Organ Bağışı ve MHRS birim çalışanlarımız ile birlikte “7-13 Nisan Dünya Sağlık Haftası” stant çalışmasında aktif yer alan İl Sağlık Müdürümüz  Doç. Dr.Cahit  POLAT,  hizmet başkanlarımız,  başkan yardımcılarımız ve idarecilerimiz tarafından vatandaşlara sağlık yaşam temalı afiş, broşür, şapka ve tişört dağıtıldı ve sağlık yaşam hakkında çeşitli bilgiler verildi.

Bilindiği üzere insanların sağlık kurallarını öğrenmesi ve sağlıklı yaşama bilincine kavuşması için 7–13 Nisan tarihleri arası, Birleşmiş Milletler Örgütü tarafından ‘‘Sağlık Haftası’’ olarak kabul edilmiştir. Ayrıca Birleşmiş Milletler Örgütü’ne bağlı olan ve toplum sağlığıyla ilgili uluslararası çalışmalar yapan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Anayasa’sının yürürlüğe girdiği 7 Nisan tarihinde “Dünya Sağlık Günü” olarak kabul edilmiştir.

Haftanın amacı, sağlığın önemi ve sağlıklı yaşama kuralları konusunda geniş halk kitlelerini bilgilendirmek ve insanların sağlıklı yaşama bilincine ulaşması için çeşitli etkinlikler yapmaktır.

2018 yılı Dünya Sağlık Günü ‘‘Herkes İçin Sağlık’’ olarak belirlenmiştir. İnsanların mutlu, huzurlu ve başarılı olabilmeleri öncelikle sağlıklı olmalarına bağlıdır. Yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda müdürlüğümüzce sağlıklı yaşam ve sağlığın önemi konusunda insanların bilinçlendirilerek hastalanmadan önce gerekli tedbirlerin alınması, sağlıkla ilgili bilgilerin geniş kitlelere ulaştırılması ve koruyucu sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması amacıyla çalışmalar yürütülmekte, sağlıklı olmanın önemi çeşitli etkinliklerle gündeme getirilerek vatandaşlarımız bilinçlendirilmektedir.

GÖRSEL BASIN :

YAZILI BASIN   :
http://www.elazigfirat.com/Hbr-17910-Il-Saglik-personeli-tam-kadro-sahada.html
http://www.sondakika23.com/Hbr-50216-Elazigda-Dunya-Saglik-Haftasi-etkinligi.html

  • 11.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 6.JPG
  • 5.JPG
  • 10.JPG
  • 8.JPG
  • 7.JPG
  • 1.JPG