overlay

Müdürlüğümüz Ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Ortak Projesi İle Elazığ' da 174 Okula Beyaz Bayrak Verildi

Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında 2006 yılında düzenlenen “Beyaz Bayrak Protokolü” kapsamında  Sağlık Müdürlüğümüz ve Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen proje ile ilimizde Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı 174 okula Beyaz Bayrak verildi.

Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de öğrencilerimizin hijyenik bir ortamda eğitim ve öğretim görmelerine yönelik yürütülen ortak proje için Elazığ Windyhill Otel de Beyaz Bayrak dağıtım töreni düzenlendi.

26.04.2018 Perşembe günü düzenlenen etkinliğe ilimiz Vali Yardımcısı Erkan KAÇMAZ, Belediye Başkan Yardımcısı Mazhar AYAZ, İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT, İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Abdulkadir KANTARCIOĞLU, kurum idarecileri, okul müdürleri ve çalışanlar katıldı. 

Beyaz Bayrak Projesi Millî Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla, 03.08.2006 tarihinde, Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında “Beyaz Bayrak İşbirliği protokolü” imzalanmıştır. Süresi dolan “Beyaz Bayrak İşbirliği protokolü” 03.08.2010 tarihinde ve 2015 tarihlerinde yeniden güncellenmiş ve 4 yıl süreyle uygulanmasına devam edilmektedir. Müdürlüğümüz ve Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde ortak yapılan denetim ve çalışmalar ile  ilimizde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 454 okuldan 174' üne  Beyaz Bayrak verilmiştir.


DSC_1605.JPG
DSC_1714.JPG
1.JPG
3.JPG
4.JPG
ANA RESİM.JPG