overlay

Sağlık Müdürlüğümüzde Dumansız Ufuklar Resim Yarışması Ödül Töreni Düzenlendi

“31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü" etkinlikleri kapsamında İl Sağlık Müdürlüğümüz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlkokul 3 ve 4. ncü sınıf öğrencilere yönelik ortaklaşa düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler için ödül dağıtım töreni düzenlendi.

31.05.2018 Perşembe günü Saat 15.oo’te Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, Tütün ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Birimi tarafından Sağlık Müdürlüğümüz Konferans Salonu’nda düzenlenen törene; İlimiz Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi DÖNMEZ, İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat KENÇ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Şube Müdürü Metin ÖZGEN, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Abdulkadir KANTARCIOĞLU,  Elazığ Yeşilay Derneği 2. nci Başkanı Metin ATEŞÇELİK, kurum idarecileri ve çalışanları ile resim yarışmasına katılan öğrenci ve yakınları katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan törende kürsüye davet edilen İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT bir konuşma yaptı. Doç. Dr. POLAT konuşmasında “Bilindiği gibi dünyada 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü olarak kutlanmakta, bu gün amaç tütün ve tütün ürünlerinin zararlarını insanlara farklı bir şekilde sosyal aktivitelerle göstermektir. Bizde Bakanlık ve Sağlık Müdürlüğü olarak her yıl 31 Mayısta tütünün zararları ile ilgili olarak STK' larla çeşitli programlar yapmaktayız. Bu yıl Yeşilay Derneği ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile resim yarışması düzenledik. Ben öncellikle burada sayın valimize, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum. Bu yarışmada derece giren öğrencilerimize küçük bir ikramımız olacak, onlara bisiklet dağıtacağız ve bu vesile ile onları ayrı ayrı tebrik ediyorum” dedi.

Daha sonra kürsüye davet edilen Vali Yardımcımız Mehmet Fevzi DÖNMEZ yaptığı konuşmada “31 Mayıs Dünya Tütün Günü ile ilgili olarak yapılan bu yarışmaya katılmanız çok önemli bir etkinliktir. Bu konuda gençlerimize, çocuklarımıza yönelik farkındalık oluşturmak adına çocuklarımızın bu yarışmaya katılması, böyle bir günün olduğunun farkına varmaları bile bizim için önemliydi. Bu etkinliği düzenleyen, çocuklarımızın  katılmasını sağlayan gerek velilerimize, gerek Sağlık Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü personelimize ve değerli müdürlerimize çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Tören sonunda Vali Yardımcımız Mehmet Fevzi DÖNMEZ başta olmak üzere kurum müdürleri ve idarecileri tarafından resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediye bisiklet takdimi yapıldı.
01.06.2018

GÖRSEL BASIN :

YAZILI BASIN   :
http://www.haberinsaati.com/saglik-mudurlugunde-dumansiz-ufuklar-resim-yarismasi-odul-toreni-duzenlendi/
http://www.el-aziz.com/dumansiz_ufuklar_resim_yarismasinin_odulleri_dagitildi_haber15791.html

  • 2.JPG
  • 4.JPG
  • 3.JPG
  • 5.JPG
  • 6.JPG
  • 8.JPG
  • 7.JPG
  • 1.JPG