overlay

Müdürlüğümüz Tarafından Hizmete Sunulan “Sağlıklı Hayat Merkezi “ İle Elazığ’ Da Bir İlke Daha İmza Atıldı

İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı olarak Eski Sarahatun Kadın Doğum Hastanesi binasında düzenlenen ve alanında Elazığ da bir ilk olan Sağlıklı Hayat Merkezi, gerçekleştirilen bir tören ile halkımızın hizmetine açıldı.

12.06.2018 Salı günü düzenlenen açılış törenine törenine Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin BULUT, Elazığ Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, Ak Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan GÜRGÖZE, Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa ALÇIK, İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT, Ak Parti Milletvekili adayları Sermin BALIK ve Şahin ŞERİFOĞULLARI, müdürlüğümüz ve bağlı sağlık tesislerinden idareci ve çalışanlarımız ile birlikte  çok sayıda davetli katıldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Sağlık Hayat Merkezi hakkında bilgi vermek üzere kürsüye davet edilen İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT yaptığı konuşma da “Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığı halkımıza daha etkin, verimli ve kaliteli bir sağlık hizmeti sunmak amacıyla sağlıkta dönüşüm programı kapsamında çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Ülkemizde sağlık ta yaşanan bu devrim niteliğinde ki olumlu gelişmeler sağlık çalışanlarımız ve vatandaşlarımıza yansımaktadır. Vatandaşlarımız daha önceleri çok basit operasyonlar ve tedaviler için bile il dışına giderken, şimdi ise özellikli tedavi hizmetlerinin bir çoğu ilimizde verilmeye başlanmış, hatta şehrimiz bölge illerine sağlık hizmetini vermenin yanı sıra şehrimize çeşitli alanlarda tedavi görebilme amacıyla yurt dışından hastalar da gelmeye başlamıştır. Türkiye, dünyada sağlık hizmeti sunumu bakımından önder ülke olma yolunda çok büyük örneği ise ilimizde de yakın zamanda açılışını yapacağımız şehir hastanemizdir. İlimizde bir çok alanda değer katacak olan bu hastanemiz 1038 yatak kapasiteli olup bunun 356’sı tek kişilik özel oda, 16’sı süit odalardan oluşmaktadır. Arıca 37 adet ameliyathane ve 14 adet özellikli hizmet birimi ve 71 adet diş üniti bulunmaktadır. Görüldüğü üzere sağlık bakanlığımızın hastalıklarla mücadelenin yanı sıra, bireyin hastalanmadan önce korunmasına yönelik ve sağlıklı bir toplum oluşturabilme yönünde büyük gayret ve çalışmaları vardır” şeklinde konuştu.

Sağlık Hayat Merkezi'nde sunulacak hizmetler hakkında da bilgi veren Doç. Dr. POLAT “ Sağlıklı Hayat Merkezleri sağlığa yönelik risklerden birey ve toplumu korumak, sağlıklı hayat tarzını teşvik etmek, birinci basamak sağlık hizmetlerini güçlendirmek ve bu hizmetlere ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla kurulan çok amaçlı yapılardır. Söz konusu merkezde; beslenme danışmanlığı, psikososyal danışmanlık, fiziksel aktivite ve fizyoterapi, ağız ve diş sağlığı, enjeksiyon hizmetleri, kadın ve üreme sağlığı, öğrenci sağlığı, kanser erken teşhis ve tarama, sigara bırakma danışmanlığı, enfeksiyon hastalıklarının kontrolü, sağlık danışmanlığı, röntgen, laboratuvar, diyetisyen ve çok gelişimine yönelik hizmetler, bulaşıcı olmayan hastalıkların yönetimi ve risk faktörleriyle mücadele ile ihtiyaca göre bakanlık tarafından belirlenecek diğer hizmetler bütüncül bir anlayışla, ilgili mevzuatlar doğrultusundan sunulacaktır. Merkezimizin hayırlara vesile olsun” dedi.

Daha sonra kürsüye davet edilen  Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin BULUT ve  Elazığ Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi DÖNMEZ başta Sağlıklı Hayat Merkezi olmak üzere Elazığ’a kazandırılan sağlık tesisleri ve sunulan hizmetler hakkında çeşitli bilgiler verdiler. İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit POLAT’ın Sağlık Hayat Merkezi hakkındaki konuşmasının kendisini çok heyecanlandırdığı belirterek söze başlayan Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin BULUT, Elazığ Şehir Hastanesi ve Elazığ’ın sağlık alanındaki konumu hakkında bilgi verdi. Elazığ’da sağlık hizmetlerinde yeni bir aşamaya daha geçildiğini aktaran Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi DÖNMEZ konuşmasında “Şehir hastanesiyle beraber ilimizde sağlık hizmetleri çok üst bir noktaya gelecek. Ancak koruyucu sağlık merkezi de hastalanmadan, doktora gitmeden iyileşmemizin ve hasta olmamızın önüne geçecek. Bu şekilde şehrimizin ve geleceğimizin korunması adına önemli katkılar sağlayacaktır” diye konuştu.

Protokol konuşmaların ardından düzenlenen kurdele kesme töreni ile Elazığ Sağlıklı Hayat Merkezi’nin açılışı yapıldı ve  hizmete sunulan birimler törene katılanlar tarafından gezilerek, ziyaret edildi.12.06.2018

GÖRSEL BASIN:

YAZILI BASIN   :
http://www.haberturk.com/elazig-haberleri/61494373-elazigda-saglikli-hayat-merkezi-hizmete-girdi
http://www.milliyet.com.tr/elazig-da-saglikli-hayat-merkezi-hizmete-elazig-yerelhaber-2862233/
http://www.karar.com/elazig/elazigda-saglikli-hayat-merkezi-hizmete-girdi-883605
http://vanpostasigazetesi.com/haber-elazig-da-saglikli-hayat-merkezi-hizmete-girdi-58738.html
https://www.elazigsonhaber.com/gundem/saglikli-hayat-merkezi-acildi-h24219.html
http://www.elazighaberkent.com/haber/10090/elazigda-saglikli-hayat-merkezi-acildi.html


 • 13.JPG
 • 12.JPG
 • 11.JPG
 • 10.JPG
 • 9.JPG
 • 5.JPG
 • 3.JPG
 • 2.JPG
 • 7.JPG
 • 6.JPG
 • 8.JPG
 • 4.JPG
 • 1.JPG