overlay

12. nci Kronik Hava Yolu Hastalıkları Kontrol Programı İl Kurulu Toplantısı

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kronik Hava Yolu Hastalıklarını (ASTIM-KOAH) Önleme ve Kontrol Programının (GARD) illerde uygulanması programı kapsamında İl Sağlık Müdürlüğümüz organizasyonunda 12.nci Kronik Hava Yolu Hastalıkları Önleme İl Kurulu Toplantısı düzenlendi.

21.06.2018 Perşembe günü Müdürlüğümüz Sosyal Tesisleri Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Hizmet Başkan Yardımcılarımız, idarecilerimiz,  birim çalışanlarımız, paydaş kurum idarecileri ve ilgili dernek temsilcileri katıldı.

Kronik Hava Yolu Hastalıkları ile mücadelenin ilk sırada ele alındığı toplantıda kurul üyeleri tarafından gündeme getirilen diğer konular ve öneriler üzerinde karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Bilindiği üzere Kronik Hava Yolu Hastalıkları Kontrol Programı İl Kurulu’nun amacı; toplum bireyleri arasında farkındalığın oluşturulması ile hastalıkların erken dönemde saptanması, hastalıkların etkin tedavisi, komplikasyonların gelişiminin önlenmesi ve bu hastalıklara yönelik iyileştirme hizmetlerinin sunulması yanında, yürütülecek etkin çalışmalarla insanların sağlık açısından daha kaliteli ve konforlu bir yaşam sürdürmelerini  sağlamaktır.22.06.2018

  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 1.JPG