overlay

Elazığ Şehir Hastanesi Modern Cihazlarla Donatılıyor

Açılış hazırlıklarında sona gelinen ve 2018 Temmuz ayının son haftasında taşınma sürecine girecek olan Elazığ Şehir Hastanesi, modern cihazlarla donatılıyor.

Modern çağın gereksinimleri doğrultusunda ve tıp alanındaki en son teknolojiye uyumlu olarak kurulumu ve montajı yapılan LİNAC DOĞRUSAL HIZLANDIRICI ve KALP AKCİĞER POMPASI,  Elazığ Şehir Hastanesi’nin  modern tıbbi cihazları  arasındaki yerini aldı.

Şehir hastanemiz Onkoloji Kliniği’ne kurulumu yapılan LİNAC DOĞRUSAL HIZLANDIRICI cihazı,  kanser tedavisinde hastaya x ışını göndermek suretiyle tedavi sağlayan yüksek teknolojiye sahip bir cihazdır. Cihaz, onkoloji hastalarımızın yaklaşık  olarak %98’ ine cevap verebilme kapasitesine sahip bulunmaktadır. Kapasite kullanım  oranı ve cihazı destekleyen Pet Ct Spect Ct sistemi, Elazığ Şehir Hastanesi Onkoloji Ünitesi’ni  kanser tedavisinde önemli bir merkez konumuna getirecektir.

Yine aynı şekilde Açık Kalp Ameliyatlarında kullanılmak üzere Şehir Hastanemizin Kardiyoloji Kliniği’ne kurulan  ve ameliyat sırasında Kalp-Akciğer görevini üstlenen KALP AKCİĞER POMPASI, güçlü, esnek ve ergonomik perfüzyon  performansı ile kalp ameliyatlarında en yüksek güvenliği sağlamaktadır.

Modern Elazığ Şehir Hastanesi’ne modern cihazlar ilkesi doğrultusunda kurulumu yapılan cihazların,  ilimize, bölgemize ve halkımıza hayırlı olmasını diler, hastalarımıza acil şifalar dileriz.24.07.2018

  • 3.PNG
  • 2.jpg
  • 1.jpg
LİNAC.jpeg