overlay

Ve Beklenen Gün Geldi… İlimizin, Bölgemizin ve Ülkemizin Gururu Elazığ Şehir Hastanemiz Hasta Kabulüne Başladı

ELAZIĞ ŞEHİR HASTANESİ, BÖLGENİN SAĞLIK ÜSSÜ OLACAK

Sağlık Bakanlığı tarafından 2003 yılında başlatılan ‘Sağlıkta Dönüşüm’ün ikinci fazını oluşturan şehir hastanelerinin 6’ncısı Elazığ’da kapılarını halka açtı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın 'hayalim' dediği şehir hastanelerinden biri olan Elazığ Şehir Hastanesi, sağlık alanındaki son teknolojiye sahip cihazlarıyla dünya standartlarında hizmet vermeye başladı..

Sağlık Bakanlığı'nın yaptırdığı Elazığ Şehir Hastanesi, Türkiye’de 6.’ncı, 2018 yılında ise hizmete giren 2. şehir hastanesi oldu. Yozgat, Mersin, Isparta, Adana ve Kayseri'den sonra bir şehir hastanesi daha hizmete açıldı. 1.038 yataklı üstün nitelikli şehir hastanesi, güçlü altyapısı ve teknolojiye uyumlu yatırımlarıyla öne çıkıyor. Elazığ Şehir Hastanesi, şehrin en büyük projesi olarak birçok ilki bünyesinde barındırıyor. Hastane sağlık alanında son teknolojiye sahip cihazlarla hizmet verecek ve bölgenin adeta sağlık üssü olacaktır. Genel Hastane, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Psikiyatri, Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri ve Tutuklu Adli Psikiyatri Hastanesinin yer aldığı kampüste özellikli sağlık hizmeti sunulacak birimler de yer alıyor.

Elazığ Şehir Hastanesi'nin hasta kabulüne başladığı ilk gün, hastalar ve yakınları balonlarla, ikramlarla karşılanırken, sevimli maskot karakterler de çocukları eğlendirdi. Toplam 227 poliklinikteki tıbbi sekreterler, gelen hastaların kayıt işlemlerini bekletmeden yaparken tüm birimlerdeki doktorlar hasta kabulüne başladı. Polikliniklere hasta alınmaya başladığı an itibariyle ameliyathaneler ve diğer birimler de hizmete geçti. Hastanenin hasta kabulüne başladığı günde; hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini en üst seviyede tutmak için hastane personeli, sağlık çalışanları özenli bir çalışma yürüttü. Yaşlı ve engelli hastalarla acil servise getirilen çocuklar, elektrikli ve akülü araçlarla taşındı.

Elazığ Şehir Hastanesi’ne taşınan SBÜ Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yatarak tedavi gören servis hastalarımız ise simülasyon ve eğitim uygulamalarında planlandığı gibi sorunsuz bir şekilde nakilleri sağlanarak tedavilerine devam edildi.

AÇILIŞ GÜNÜNÜ HEYECANLA BEKLEDİ

Elazığ il Sağlık Müdürü Opr. Dr. Cahit POLAT, bölgeye sağlık hizmeti sunacak hastanenin hizmete girmesinin heyecanını yaşadıklarını söyledi. Açılışın yapıldığı günün sabahı erken saatte hastaneye geldiğini ve son hazırlıkları yerinde gördüğünü belirten İl sağlık Müdürü Doç. Dr. POLAT, "Halkımız, hizmetin en iyisine layık. Başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere buradaki sağlıkçılarımız Elazığ Şehir Hastanemizin hizmete girmesi aşamasında büyük emek gösterdi. Sağlıkçılarımız hastanemizin ilk hizmet gününde aksaklık yaşanmaması için sabaha kadar uyamayarak hazırlıklarını tamamladı. Hepsine teşekkürlerimi sunarım. Vatandaşlarımız, böyle güzel hizmetleri takdirle karşılıyor" dedi. POLAT, Elazığ Valisi Çetin Oktay KALDIRIM, Belediye Başkanı Mücahit YANILMAZ ve diğer ilgili tüm birimlerin hastanenin eksiksiz hizmete girmesi konusunda titizlikle çalıştığını destek verdiğini ifade etti.

“SAĞLIK ALANINDA DÜNYA ÜLKELERİNE ÖRNEK OLUYORUZ”

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit POLAT,  Elazığ'a, il merkezi ve ilçeler dışında Tunceli, Muş, Bingöl, Diyarbakır'ın bazı ilçeleri ve Malatya'dan hastaların geldiğini belirterek "Kentimize şehir hastanesi yapılması çok isabetli bir karar oldu. Elazığ sağlık hizmetlerinde bölgede merkez konumundaydı. Yeni hastanemizin yapılması bizi daha güçlü konuma getirdi. Biz bölgede sağlık hizmeti vermenin dışında yurt dışına açılmayı da düşünüyoruz. Bizim Avrupa ülkelerinden hiçbir eksiğimiz yok. Hatta artık biz onlara kampus niteliğindeki hastanelerimizle örneğiz. Birçok gelişmiş ülkelerden gelip şehir hastanelerimizi inceliyorlar. Hastanemiz, Allah korusun olası depremde kesintisiz hizmet verilebilecek son teknolojiyle yapıldı. Biz sağlık alanında dünya ülkelerine örnek oluyoruz. Hastanemizin açılışı da görüldüğü üzere bir festival ve düğün havasında gerçekleşti. Hastanemizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

“ŞEHİR HASTANEMİZDE SAĞLIK HİZMETLERİ EN KALİTELİ ŞEKİLDE VERİLECEK”

Elazığ Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan KORKMAZ, hastanenin tüm birimlerinin hizmet planlamasının titizlikle yapıldığını söyledi. Hastanenin hizmete girmesinden bir gün önce de tüm birim sorumlularının katılımıyla toplantılar gerçekleştirildiğini belirten Doç. Dr. KORKMAZ, "Bugün mesai saatimizi bir saat öne çekerek hasta kabulüne öyle başladık. Poliklinik sekreterleri, hemşireler ve doktorlarımızla daha önce de birçok kez hasta geliyormuş gibi provalar yaptık. Bu çalışmalar acil serviste de gerçekleştirildi. Doktorlarımız, sağlık personellerimiz ve diğer görevli arkadaşlarımız ellerinden gelen çabayı gösterdi. Bunun için tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim. İhtiyaç duyulmasını arzu etmediğimiz hastanemizde sağlık hizmetlerinin en kaliteli şekilde verileceğini belirtmek istiyorum" dedi.

OLASI DEPREMDE KESİNTİSİZ HİZMET VERİLEBİLECEK

Tamamı otomasyon sistemiyle donatılan hastane,  8 blok halinde inşa edildi.  872 adet sismik izolatör kullanılarak, depreme dayanıklı olarak inşa edilen hastanede bu sayede deprem anında bile kesintisiz hizmet verilebilecek. Ayrıca hasta transferinde zaman kazandıracak helikopterlerin kalkış ve inişi için alan ayrılarak, 2 helipad (helikopter pisti) yapıldı.  Hastane, diğer şehir hastanelerinde olduğu gibi sağlık alanında son teknolojiye sahip cihazlarla hizmet verecek.

BÖLGENİN ŞİFA MERKEZİ OLACAK

Sadece Elazığ'a değil, bölgedeki sağlık sorunlarının çözümünde önemli rol üstlenecek olan ve 4 bin personelin görev alacağı toplam 1.038 yataklı Elazığ Şehir Hastanesinde; 39 ameliyathane, 114 yataklı yetişkin yoğun bakım ünitesi, 46 yataklı yeni doğan yoğun bakım ünitesi, 25 diyaliz ünitesi, 69 ünitelik ağız ve diş sağlığı merkezi bulunuyor. Diğer illerden gelen hastalara da şifa dağıtacak olan hastanede; 5 yıldızlı otel konforundaki standartlarıyla dikkati çekiyor.

BRANŞ HASTANELERİ

Elazığ Şehir Hastanesinde, 524 yataklı Genel Hastane, 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 64 yataklı Psikiyatri, 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi ve 50 yataklı Tutuklu Adli Psikiyatri Hastanesi dışında özellikli sağlık hizmeti sunulacak birimler de kuruldu. Bu birimlerde organ nakli, tüp bebek, iyot tedavisi, radyasyon onkolojisi gibi alanlarda tedavi hizmetleri verilecek.

Elazığ Şehir Hastanesi;  günümüzün son teknolojik donanımı, 1.871 araçlık kapalı ve 487 araçlık açık otoparkları, sosyal alanları ile hasta ve hasta yakınlarının, çalışanların tüm beklentilerine hitap ediyor.01.08.2018GÖRSEL MEDYA :

YAZILI MEDYA   :
https://www.ahaber.com.tr/galeri/turkiye/baskan-erdoganin-hayalim-dedigi-elazig-sehir-hastanesi-hizmete-girdi
http://www.hurriyet.com.tr/elazig-sehir-hastanesi-hizmete-girdi-40915246
https://www.aksam.com.tr/guncel/elazig-sehir-hastanesi-hizmete-girdi/haber-760645
https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/elazig-sehir-hastanesi-hizmete-girdi-/1219851
http://www.gunes.com/gundem/son-teknolojiyle-donatilan-elazig-sehir-hastanesi-hizmete-girdi-898028
http://www.star.com.tr/guncel/elazig-sehir-hastanesi-hastalarina-dunya-standartlarinda-hizmet-vermeye-basladi-haber-1370789/

  • 11.JPG
  • 8.jpeg
  • 7.jpeg
  • 6.JPG
  • 5.JPG
  • BNQW5197.JPG
  • IMG_0071.JPG
  • IMG_9942.JPG
  • IMG_9986.JPG
  • SJEF0001.JPG