overlay

Elazığ’ın Gururu Şehit Polis Fethi Sekin’in Adı Elazığ Şehir Hastanesi’ne Verildi

5 Ocak 2017 tarihinde PKK terör örgütü tarafından İzmir Adliyesine yönelik yapılan hain saldırıyı canı pahasına kahramanca çatışarak bir çok vatandaşımız hayatını kaybetmesini önleyen ilimizin gururu Şehit Polis Fethi SEKİN’ in adı, Elazığ Şehir Hastanesine verildi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın talimatları ve  Sağlık Bakanlığının tescilleri doğrultusunda yapılan isim değişikliği,  Elazığ Fethi SEKİN Şehir Hastanesi’nde düzenlenen bir basın açıklaması ile kamuoyuna duyuruldu.

07.08.2018 Salı günü düzenlenen ve Şehit Polisimiz Fethi SEKİN’in babası Mehmet Zeki SEKİN’in davet edildiği basın açıklamasına, İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT, Hastane Başhekim Vekili Uzm. Dr. Süleyman SORGUCU, idarecilerimiz ve çalışanlarımız katıldı.

Şehit Polis Fetih SEKİN’in  isminin şehir hastanesiyle birlikte ilelebet yaşayacağını ve buradan hizmet alan herkesin onun adını anarak şifa arayacağını ifade eden İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT “İzmir'deki terör saldırısında ortaya koyduğu kahramanlıkla çok sayıda insanın hayatını kurtaran şehit polis memuru Fethi Sekin'in isminin şehir hastanesine verilmesini mutlulukla karşılıyoruz.Şehir Hastanesi 1 Ağustos itibarıyla hizmete başlamıştır. Daha önceden Sayın Cumhurbaşkanımız Elazığ ziyaretleri esnasında İzmir Adliyesi önünde kahramanca teröristlerle çarpışarak şehit olan polis memuru Fethi SEKİN'in yapılacak olan şehir hastanesine isminin verilmesi sözünü vermişti. Bugün itibarıyla şehir hastanemizin ismi 'Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi' olarak Bakanlık tarafından tescillenmiştir. Onların şehadetleri önünde saygıyla eğilmekteyiz. Bu vesileyle şehit Fethi SEKİN’e  ve bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Böyle bir şehir hastanesini yine şehrimize kazandırdığı için başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve devletimize teşekkür ediyoruz" dedi.

İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT tarafından hastane girişinde karşılanan Şehit Polis Fethi SEKİN'in babası Mehmet Zeki SEKİN,  oğlunun isminin hastaneye verilmesinin kendisini gururlandırdığını belirterek, "Yapımı tamamlandıktan sonra 1 Ağustos tarihinde hizmete giren Elazığ Şehir Hastanesi'nin adı bildiğiniz gibi Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi olarak değiştirilmiştir. Devletimizin bekası ve milletimizin bütünlüğü üzerinde iç ve dış karanlık eller pis oyunlarını sahnelemeye devam etmektedirler. Milletimizin ve devletimizin bu oyunları bozacak aklı, tecrübesi ve iradesi vardır. Fethi SEKİN bu kahramanların sözcüsü ve bayraktarı olmuştur. Elazığ'ın ve Türkiye'nin sembol isimlerinden biri olmuştur. Bu şanlı kavganın destanını elbette ki tarih yazacaktır. Bizden sonra gelen nesillere büyük Türkiye'nin nasıl kan ve irfanla yoğrularak ve hangi ateşten gömlek ile kurulduğunu hatırlatmak için abide isimler başta olmak üzere sınırda ve sınır ötesinde bu amansız mücadeleyi vermekte olan binlerce yiğidi saygı ile selamlıyorum. Bu devasa hastaneye Fethi SEKİN'in adının verilmesi bu bakımdan bizi şereflendirmiştir. Fethi'nin kanı diğer kanlardan, Fethi'nin canı diğer canlardan, Fethi'nin kahramanlığı diğer kahramanlardan daha kıymetli olduğundan değil, sembol olduğundandır" diye konuştu.

Basın açıklamasından sonra şehit babası Mehmet Zeki SEKİN ile birlikte hastaneyi gezen İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT ve Hastane Başhekim Vekili Uzm. Dr. Süleyman SORGUCU, hastanedeki birimler ve sunulan hizmetler hakkında bilgi verdiler.07.08.2018

GÖRSEL BASIN :

YAZILI BASIN   :
http://www.hurriyet.com.tr/sehit-polis-fethi-sekinin-adi-memleketinde-se-40921180
https://www.haberturk.com/sehir-hastanesine-o-kahramanin-adi-verildi-2091835
https://www.haberler.com/sehir-hastanesinin-adi-elazig-fethi-sekin-sehir-11122623-haberi/
http://www.mynet.com/haber/guncel/sehit-polis-fethi-sekinin-adi-memleketinde-sehir-hastanesine-verildi-2-4317600-1

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/sehit-polis-sekinin-adi-memleketindeki-hastanede-yasatilacak-40920593
https://www.sabah.com.tr/yasam/2018/08/06/sehit-polis-sekinin-adi-memleketindeki-hastanede-yasatilacak

  • 8.JPG
  • 7.JPG
  • 6.JPG
  • 5 (2).JPG
  • 5 (1).JPG
  • 3.JPG
  • 2.JPG
  • 1.jpg
  • 640xauto.jpg