overlay

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanemizden Basın Mensuplarına Kahvaltılı Tanıtım Etkinliği

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından Elazığ Fethi SEKİN Şehir Hastanesi’ni basın mensuplarına tanıtmak ve gezdirmek üzere bir kahvaltı programı düzenlendi.

08.08.2018 Çarşamba günü Elazığ Fethi SEKİN Şehir Hastanesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa;  İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT, Sağlık Hizmetleri Başkanımız Uzm. Dr. Ramazan GÜRGÖZE, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanımız Muammer AÇIKKAPI, Hastane Başhekim Vekili Uzm. Dr. Süleyman SORGUCU, sağlık yöneticilerimiz, Elazığ Basın ve Medya Cemiyet Başkanı Nafiz KOCA,Elazığ’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ve STK temsilcileri ve  katıldı.

Düzenlenen tanışma ve kahvaltı ikramından sonra İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT tarafından katılımcılara yönelik slayt sunumlar eşliğinde Elazığ Fethi SEKİN Şehir Hastanesi’nin tanıtımı yapıldı. Tanıtımda hastanenin fiziki alanı, kapasitesi, özellikli ve genel hizmetleri yanında kullanılan yüksek teknolojik donanımları hakkında katılımcılara çeşitli bilgiler verildi.

Daha sonra İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. POLAT ve yöneticilerimiz, basın mensupları ile birlikte hastanenin çeşitli birim ve servislerini gezdiler. Yaklaşık 2 saat süren gezi programından Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. POLAT ve çalışanlarımız tarafından kullanılan cihazlar ve verilen hizmetler hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.

Elazığ Fethi SEKİN Şehir Hastanesi hakkında basın mensuplarından gelen sorulara cevap veren İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. CAHİT POLAT yaptığı açıklama da “  Yeni açılmasına rağmen şehir hastanesi günlük 6 bin kişiye hizmet vermektedir. Yeni hastane ile tesis ve hizmetler açısından sınıf atladık. Eski sağlık tesislerimizle ve eski sağlık hizmetleriyle bu yeni hastanemiz arasında sınıf farkı var. Çünkü daha önceleri bizim basit tedaviler ve ameliyatlar bile Elazığ’da yapılmazken şuanda çok özellikli ameliyatlar, tedaviler Elazığ’da yapılmaktadır. Çevre iller Bingöl, Muş, Tunceli, Diyarbakır ve Malatya’dan yoğun bir hasta geliyor. Bizim amacımız yurt dışına açılmak ve yurt dışından hasta kabulünü sağlamaktır.. Bu ve benzeri hiçbir konuda aşağılık kompleksimiz yok. Özellikle Türkiye olarak sağlık açısında dünyada ilk 10’dayız. Birçok gelişmiş ülkeler Türkiye’yi sağlık sunumunda örnek almaktadır“ diye konuştu.

4 bin personel ile Elazığ’da üst seviyede kaliteli bir sağlık hizmeti sunmaya hazırız diyen Doç. Dr. POLAT “Yeni açılmış olmasına rağmen burada herhangi bir sağlık hizmeti sunumunda bir eksikliğimiz yoktur. Yoğun bakımlarımızla, acilimizle, ameliyathanelerimizle ve servislerimizle halkımızın hizmetindeyiz" dedi.09.08.20

GÖRSEL BASIN :


YAZILI BASIN   :
https://www.haberturk.com/elazig-haberleri/62650087-sehir-hastanesi-gunluk-6-bin-hastaya-hizmet-veriyor
http://www.milliyet.com.tr/sehir-hastanesi-gunluk-6-bin-hastaya-elazig-yerelhaber-2967540/
http://www.karar.com/elazig/sehir-hastanesi-gunluk-6-bin-hastaya-hizmet-veriyor-937429
http://www.anayurtgazetesi.com/yazar/Cumhurbaskani-nin-hayali-gerceklesti/32394http://www.anayurtgazetesi.com/yazar/Cumhurbaskani-nin-hayali-gerceklesti/32394http://www.anayurtgazetesi.com/yazar/Cumhurbaskani-nin-hayali-gerceklesti/32394
http://www.anayurtgazetesi.com/yazar/Cumhurbaskani-nin-hayali-gerceklesti/32394 • 10.JPG
 • 11.JPG
 • 12.JPG
 • 2.JPG
 • 3.JPG
 • 4.JPG
 • 5.JPG
 • 6.JPG
 • 7.JPG
 • 8.JPG
 • 9.JPG