overlay

İl Sağlık Müdürlüğümüzde Akılcı Laboratuvar Kullanımı Eğitimi Düzenlendi

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından, ilimiz genelinde faaliyet gösteren ve bünyesinde tıbbi Laboratuvar bulunduran kamu kurum ve özel kuruluşlarda görevli Laboratuvar birim sorumlusu uzman doktorlar ve diğer çalışanlarına yönelik "Akılcı Laboratuvar Kullanımı Eğitimi" düzenledi.

14.08.2018 Salı günü Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcımız Dr. Cihan TEKİN başkanlığında olmak üzere  İl Sağlık Müdürlüğümüz Sosyal Tesisleri Toplantı Salonu’nda yapılan eğitime; Kurumumuz Sağlık Hizmetleri Şubesi Birim Sorumlusu Dr. Saliha ÇAKMAK ve  il genelindeki özel ve kamuya ait sağlık tesisleri bünyesinde faaliyet gösteren Tıbbi Laboratuvar  birim sorumlusu uzman hekimler ve diğer sağlık çalışanları katıldı.

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Tıbbi Biyokimya Tıbbi Mikrobiyoloji ve Tıbbi Patoloji Laboratuvarlarını  kapsayan “Akılcı Laboratuvar Kullanımı Projesi” amaçları doğrultusunda düzenlenen eğitim toplantısında; hastaya doğru tanı konulmasını sağlamak, test sonuçlarının klinik yararlılığını arttırmak, hastaya verilen tetkik sonuç raporlarının standardizasyonunu sağlamak, gereksiz test istemini önlemekle beraber  klinisyen hekim ile tıbbi laboratuvar uzmanı arasında iletişimin sağlanması konusunda katılımcılara çeşitli bilgiler verildi.14.08.2018

YAZILI BASIN     :https://www.elazigsonhaber.com/gundem/akilci-laboratuvar-kullanimi-egitimi-duzenlendi-h27865.html

GÖRSEL BASIN   :

  • 1.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG