overlay

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ne Hayran Kalan Gurbetçimizden Çiçekli Teşekkür

Yaklaşık 40 yıldır Hollanda ve Fransa’da yaşayan Elazığlı gurbetçi Mehmet Zeki ÇERÇİ, Elazığ da yapımı tamamlanarak hizmete sunulan Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nin yapımında ve hizmete sunulmasında büyük emekleri geçen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN başta olmak üzere,  Bakanlığımız teşkilatına ve diğer çalışanlara teşekkür etmek üzere İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit POLAT’ a  çiçek takdim etti.

Memleketi Elazığ'da bulunduğu sırada bir yakınını Fethi Sekin Şehir Hastanemize getiren 65 yaşındaki Mehmet Zeki ÇERÇİ yaptığı açıklama da ”  40 senedir yurt dışında yaşıyorum. Hastane personelinden habersiz hastaneyi gezdim. Servisleri, hizmetleri, sağlık kurumları ve hastanenin genel yapısını çok beğendim. Yurt dışında ben böyle bir hastane görmedim. Yurt dışında büyük ölçülü hastaneler var ama böyle konforlu ve halka hizmet görmedim. Hastanenin yapısından, sağlık hizmetinden ve personel ilgisinden etkilendim.” şeklinde konuştu.

Gurbetçimiz Mehmet Zeki ÇERÇİ’ nin teşekkür ve çiçek takdimini memnuniyetle karşılayan ve Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nin 7 yıldızlı bir otel konseptinde olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit POLAT "Bildiğiniz gibi Türkiye'nin 6'ıncı şehir hastanesi, Fethi Sekin Şehir Hastanesi. 1 Ağustos itibariyle hizmete başladı. Biz sağlıkta dünyada ilk 10'dayız. Gelişmiş bir çok ülke bizim artık sağlık sistemimizi örnek almaktadır. 40 yıldır Avrupa'da yaşayan gurbetçimiz Mehmet Zeki ÇERÇİ, teşekkür için burada bulunmaktadır. Bizim haberimiz olmadan hastasını getirmiş ilgiden çok memnun kalmış ve bir sonraki gün bize çiçek taktim etmek istemiş. Kendisinin dediğine göre 40 yıldır Avrupa'da yaşıyor ve böyle bir hastane böyle bir sağlık hizmeti görmemiş. Gerçekten de öyle. Biz Türkiye'de gelişmiş ülkelere örnek olacak şekilde bir sağlık hizmeti sunmaktayız. İnsanlar bir alışveriş merkezinde geziyorlarmış gibi bir hava var. Klasik hastane anlayışından çok daha farklı" diye konuştu.04.09.2018

GÖRSEL MEDYA   :

YAZILI MEDYA     :
https://www.haberler.com/sehir-hastanesine-hayran-kalan-gurbetci-cicekle-11200853-haberi/
https://www.haberturk.com/elazig-haberleri/63121174-sehir-hastanesine-hayran-kalan-gurbetci-cicekle-tesekkure-geldi
http://www.milliyet.com.tr/sehir-hastanesine-hayran-kalan-gurbetci-elazig-yerelhaber-3011665/

  • 4.JPG
  • 3.JPG
  • 5.JPG
  • 6.JPG
  • 7.JPG
  • 2.JPG
  • 1.JPG