overlay

İl Sağlık Müdürlüğümüz Tarafından Belediye Çalışanlarına Anne Sütü Eğitimi

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından, Bakanlığımız ve  UNICEF işbirliğinde 1991 yılından beri yürütülmekte olan “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı " kapsamında, Elazığ Belediyesi çalışanlarına eğitim verildi.

Müdürlüğümüz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı’na bağlı   Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı  (ÇEKÜS) Birimi sorumlu hekimi Uzm. Dr. Berrak YILDIRIM AKSAKAL ve birim çalışanları tarafından 13.09.2018 Perşembe günü Belediye Toplantı Salonu’nda düzenlenen ve temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan eğitime,  belediye çalışanlarından oluşan kalabalık bir grup katıldı.

Birimi sorumlusu uzman hekimimiz Dr. Berrak YILDIRIM AKSAKAL ve birim çalışanlarımız  tarafından anne sütünün teşviki ve özendirilmesine sık sık vurgu yapılarak  verilen eğitimde ;  Anne Sütünün önemi,  süt saklama koşulları, bebek beslenmesi ve tamamlayıcı beslenme , Bebek Dostu İş Yeri nasıl olmalı ve benzeri konularda katılımcılara çeşitli bilgiler verildi.18.09.2018

                                    

YAZILI BASIN :

http://www.kanal23.com/haber/elazig/belediye-celisanlarina-anne-sutu-egitimi-oCzsXCfx
http://www.milliyet.com.tr/elazig-da-anne-sutu-egitimi-elazig-yerelhaber-3039883/
http://www.iha.com.tr/elazig-haberleri/elazigda-anne-sutu-egitimi-2109089/
https://www.mynet.com/elazigda-anne-sutu-egitimi-180104068693
https://www.haberturk.com/elazig-haberleri/63426763-elazigda-anne-sutu-egitimi

  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • 3.jpg
  • 5.jpg
  • 2.jpg
  • 1.jpg